044594-30-30
01014 Україна, м.Київ,
бульв. Лесі Українки, 29
Тимчасовий захист у Чехії: важливі зміни для українців

У Чехії у 2023 році буде впроваджено ряд змін, що торкнуться українців, отримавших тимчасовий захист у цій країні. Що це за зміни – розповімо детальніше далі!

1. Зміни умов проживання

З квітня 2023 року українці, що отримали тимчасовий захист, зможуть безкоштовно жити у екстреному житлі для біженців (гуртожитки, пансіонати, готелі, квартири від організацій) максимум 150 днів (5 місяців). Якщо ж біженець відмовиться від запропонованого житла або залишить його більш ніж на 5 днів, це вважатиметься вичерпаним максимальним терміном перебування.

На разі у Чехії у таких приміщеннях проживає близько 70 000 українських біженців, яким держава виділяє компенсацію у 300 – 350 крон на добу. Через 5 місяців українці мають або оплачувати своє перебування, або виїхати.

Такі міри необхідні для того, щоб звільнити місця, яких потребують інші люди та мотивувати біженців працювати. Втім, є виключення: держава продовжиіть оплачувати проживання батькам із дітьми до 4 років, віком від 65 років та людей з інвалідністю.

2. Обов’язкове навчання дітей

Починаючи із січня 2023 року, у документах для продовження тимчасового захисту треба буде підтвердити свою адресу проживання і надати інформацію про чеську школу, де навчається дитина, оскільки навчання до 9 класу в Чехії є обов'язковим.

Дистанційне навчання в українській школі не підійде для реєстрації, тож українцям радять все одно записати дитину в школу чи дитсадок. Часто українці зіштовхуються із тим, що у навчальних закладах не вистачає місць. У такому випадку слід:

  • отримати письмову відмову і проінформувати засновника школи (zřizovatel školy). Він має призначити іншу школу. Якщо у районі немає вільних місць, засновник школи повідомить про це регіональний орган влади, який має знайти заклад поблизу;
  • у крайньому випадку можна звернутись Міністерство освіти, молоді та спорту, яке має знайти навчальний заклад.

Про інші зміни у тимчасовому захисті, що будуть впроваджені у 2023 році в європейських країнах ми розповідали у цьому пості.

Мегатур
Подбор тура
Пошук